Ana Sayfa

Ana Sayfa

Foto Galeri

Video Galeri

Haftanın Sorusu

Çıkmış Sorular

Sınav Sonuçları

Mafetya 2014

İletişim

Mafetya 2014

9. ULUSAL İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI

MAFETYA

MATEMATİK FEN VE TEKNOLOJİ YARIŞMASI

 

A.   MAFETYA AMAÇLAR

Öğrencilere evrensel bir dil olan matematiğin yaşadıkları çağdaki yükselen değerinin sezdirilmesi, günlük hayatla iç içe gelişen Fen ve Teknolojinin sevdirilmesi. Bu alanlarda daha ileri çalışmalar yapabilecek öğrencilerin tanışarak, bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarına imkân hazırlanması. Bu tür çalışmalara; öğrenci, öğretmen ve kurumların teşvik edilerek cesaretlendirilmesi, tanışıp kaynaşmalarına fırsat verilmesi.

B.   MAFETYA KATILIM
1.
Bu yarışmaya ülke genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ilköğretim okullarının 6., 7., ve 8. sınıflarına devam etmekte olan öğrenciler katılabilirler.

 

2.  5. Sınıf öğrencilerinden sadece İzmir il Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul öğrencileri katılabilirler. 5. Sınıf öğrencileri için, seyahat ve yatılılık durumlarda karşılaşılabilinecek sıkıntılar göz önünde bulundurularak il dışı katılım kabul edilmemektedir.

 

Yarışmaya her okuldan en çok 6 öğrenci katılabilir. Bu öğrencilerin sınıflara göre dağılımını başvuran okulun idaresi belirler.

3. Yarışmaya katılmak isteyen okullar başvurularını www.mafetya.org adresinden online olarak yapacaklardır. Faks ya da telefonla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

4. Başvuruların takibi yarışma sitesi www.mafetya.org adresinden yapılabilir.

 
5. Bilim sanat merkezleri bu yarışmaya ayrı bir okul olarak başvurabilirler. Rehber öğretmen olarak Bilim Sanat Merkezinin öğretmeni yazılır. Bilim Sanat Merkez Kontenjanından giren öğrenci kendi okulunun kontenjanından sayılmaz. Öğrencinin ödül alması durumunda tüm belge ve ödüller başvuruyu yapan kurum adına düzenlenir ve verilir.


6. Başvurular 05 Mayıs 2014 Pazartesi saat 17.00’de son bulacaktır.

 

7. Yarışma 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü yapılacaktır.

 

8. Son başvuru tarihinden sonra, başvuruları yapılan öğrencilerin yerine başka bir öğrenci için düzeltme kabul edilmez. Ancak son başvuru tarihine kadar online kayıtlarda bilgi güncellemesi yapılabilir. Önceden başvurusu yapılmayan öğrenciler de yarışmaya katılamaz.


9. Yarışmaya ferdi olarak katılmak isteyenler, okulları başvuru yapmamışsa ferdi başvuru

yapabilirler ancak okul başvurusu yapılmışsa, ferdi başvurular değerlendirmeye alınmaz. Bir okuldan ferdi başvuru sayısı altıyı geçemez. Geçmesi halinde ilk altı başvuru kabul edilir.

 

10. Öğrenciler yarışma anında nüfus cüzdanlarını veya onaylı öğrenci belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


11. Özel Yamanlar Eğitim Kurumlarının ilköğretim öğrencileri değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

12. MAFETYA da Konaklama, yemek ve gezdirme Özel Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından karşılanacaktır.

 

 

C.  MAFETYA SONUÇLARININ DUYRULMASI VE ÖDÜL TÖRENİ
Yarışma sonuçları, yarışmanın yapıldığı tarih olan 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü akşamı saat 17: 30’da Özel Yamanlar Koleji Karşıyaka Kampusu Salonunda yapılacak ödül töreninde duyurulacaktır. Sonuçlar daha sonra www.mafetya.org  adresinde yayınlanacaktır.

 

D. MAFETYA ÖDÜLLENDİRME


1.
Yarışmaya katılan her öğrenciye, rehber öğretmenine ve okuluna MAFETYA KATILIM BELGESİ verilir.


2.Yarışmada madalya alan her öğrenciye ve rehber öğretmenine MAFETYA BAŞARI BELGESİ, okuluna MAFETYA BAŞARI belgesi ile BAŞARI plaketi verilir.


3. Yarışmada amaç başarının ödüllendirilmesi, kabiliyet ve yeteneklerin teşviki olduğundan, Türkiye’nin coğrafi bölgelerine göre bölge 1. leri, 2. leri ve 3. leri belirlenerek dereceye giren öğrencilere ve okullarına bölge derecesini belirten BAŞARI SERTİFİKASI düzenlenir.

 

4. Her sınıf kendi içinde değerlendirilir. 

5. Yarışmanın sonunda yapılan değerlendirmeye göre, her sınıf için (6. ,7. ve 8. sınıflar) 

       5 Altın Madalya, 10 Gümüş Madalya ve 15 Bronz Madalya verilir.

 

DERECE

ÖĞRENCİ ÖDÜLLERİ

REHBER ÖĞRETMEN Ö.

OKUL ÖDÜLLERİ

1. Altın Madalya

500 TL

500 TL

Laptop Bilgisayar

2. Altın Madalya

300 TL

300 TL

Dijital fotoğraf mak.

3. Altın Madalya

200 TL

200 TL

Dijital fotoğraf mak.

4. Altın Madalya

100 TL

100 TL

Lazer Yazıcı

5. Altın Madalya

100 TL

100 TL

Lazer Yazıcı


6. Bir öğrencinin birden fazla rehber öğretmeni olması durumunda bir kişilik ödül aralarında paylaştırılır. Birden fazla öğrencisi ödül alan rehber öğretmen ve okullarına ödülleri ayrı ayrı verilir.
Rehber öğretmen: Öğrencinin yarışmaya hazırlanmasında birinci derecede katkısı olan ve ona rehberlik eden kişidir. Okul idaresi tarafından başvuruda belirtilir.

 

E. MAFETYA İLETİŞİM

Özel Yamanlar Anadolu ve Özel Yamanlar Fen Lisesi

Zübeyde Hanım Mah. Paşpehlivan Karaali Cad. No: 321
Örnekköy-Karşıyaka/İZMİR

Tel:0232-3636363 Fax:02323638080

www.mafetya.org